LogoKlub Miłośników Starych Tramwajów
Menu

Siódmy Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów

W sobotę 5 kwietnia 2008 roku odbył się kolejny, tym razem już siódmy, Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów. Impreza ta po raz drugi odbyła się w murach Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź przy ul. Wierzbowej 51. Zjazd został zorganizowany przez Klub Miłośników Starych Tramwajów we współpracy ze Spółką MPK-Łódź i przyciągnął wielu kolekcjonerów biletów zarówno z Łodzi, jak i z Polski. Goście z Jastrzębia Zdroju, Bydgoszczy, Piły, Krakowa, Wrocławia, Grudziądza, Krynicy Górskiej, Warszawy i Lublina mieli okazje zaprezentować swoje zbiory i powymieniać się ciekawymi okazami biletów, zarówno tymi przedwojennymi, jak i współczesnymi. Osoby odwiedzające Zjazd, które nie wystawiały swoich kolekcji, mogły zakupić od kolekcjonerów rzadkie bilety miesięczne, sieciowe i jednorazowe.

Pierwsi kolekcjonerzy spoza Łodzi pojawili na długo przed godziną dziewiątą i natychmiast wystawili swoje zbiory w postaci grubych klaserów i pojemników pełnych biletów tramwajowych i autobusowych. W miarę napływania coraz to nowych zbieraczy z różnych zakątków Polski rosła ilość albumów z biletami na stołach, a także ilość zawieranych transakcji. Łodzianie i goście chętnie wymieniali się rozmaitymi okazami pochodzącymi z ponad stuletniego przedziału czasowego. Jak to bywa, jednych interesowały bilety przedwojenne, inni zaś kompletowali zestawy współczesnych migawek, bardzo łatwo dobić targu.

Pod koniec spotkania uczestnicy Zjazdu zwiedzili Zakład Techniki przy ul. Tramwajowej, zajmujący się na co dzień remontami taboru dla Łodzi i innych miast. Po Zjeździe goście zostali rozwiezieni po łódzkich dworcach kolejowych specjalnie na tą potrzebę podstawionym składem historycznym 5N+5ND.

Siódmy Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Kolekcjonerzy przeglądali swoje zbiory i wymieniali się ciekawymi biletami.
Siódmy Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Przy niektórych kolekcjach tworzył się mały tłumek.
Siódmy Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Zdjęcie organizatorów Zjazdu. Od prawej: Paweł Kaźmierczak (główny motor imprezy), Stanisław Gorcyca, Jacek Biernat i Marcin Kaczyński.


Poprzednie Zjazdy:
Rok 2007
Rok 2006
Rok 2005
Rok 2004
Rok 2003
 Strona założona: 24.02.2003
Ostatnia aktualizacja tej strony: 9.04.2008
Copyright © Klub Miłośników Starych Tramwajów