LogoKlub Miłośników Starych Tramwajów
Menu

Szósty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów

Już po raz szósty spotkali się w Łodzi kolekcjonerzy biletów komunikacji miejskiej. Tym razem nie odbył się on na terenie jednej z sześciu zajezdni MPK, lecz w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK – Łódź przy ulicy Wierzbowej 51. Zjazd i wystawa odbyły się 14 kwietnia (sobota), w godzinach 8.00 – 16.00.

W czasie wystawy mozna było obejrzeć współczesne i przedwoje bilety tramwajowe, także z miast, gdzie tramwaje już nie jeżdżą. Nie zabrakło również biletów z zagranicy. Niektóre z tych kolekcji były pokazywane tylko okazjonalnie, gdyż szkodzi im światło.

Bilet wstępu na wystawę kosztował tyle samo, co bilety na przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Łodzi, tj. 2,40 zł (normalny) i 1,20 zł (ulgowy).

Pierwszy Zjazd Kolekcjonerów Biletów odbył się w Chorzowie-Batorym, a od kilku lat spotkania te organizowane były w łódzkiej zajezdni tramwajowej przy ulicy Telefonicznej.

W tym roku organizatorzy imprezy, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź oraz Klub Miłośników Starych Tramwajów zgodnie uznały, iż najlepszym miejscem do takiej imprezy będzie otwarte we wrześniu ubiegłego roku Muzeum Komunikacji Miejskiej. Lista osób, które będą prezentowały swoje kolekcje nie jest zamknięta i osoby chcące pokazać zwiedzającym swoją kolekcję mogą wykupić stolik w cenie 4,80zł, na którym zaprezentują swoje zbiory. Wszystkie formalności można będzie załatwić na miejscu, w dniu zjazdu, u Pana Włodzimierza Hyżego (nr tel. 042 672 12 07).

Organizacją imprezy ze strony Klubu zajęli się Paweł Kaźmierczak, Marcin Kaczyński oraz Tomasz Konieczny.

Szósty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Wystawione kolekcje cieszyły się niemałym zainteresowaniem.
Szósty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów W otoczeniu pamiątek zebranych w Muzeum podziwianie zbiorów sprawiało jeszcze większa przyjemność.
Szósty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Wymianie biletów towarzyszyły nierzadko długie rozmowy.
Szósty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Nie zabrakło przedstawicieli łódzkich mediów.
Szósty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Po Zjeździe udaliśmy się na przejażdżkę składem typu 805Na w historycznych barwach zakładowych. Zabrał nas do zajezdni Limanowskiego...
Szósty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów ... gdzie ogromne zainteresowanie uczestników imprezy wywołały nowiutkie autobusy Volvo 7700A (jeszcze bez naklejonych numerów taborowych).
Szósty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Pamiątkowa fotka grupowa, tym razem w wersji "paparazzi".


Poprzednie Zjazdy:
Rok 2006
Rok 2005
Rok 2004
Rok 2003
 Strona założona: 24.02.2003
Ostatnia aktualizacja tej strony: 1.05.2007
Copyright © Klub Miłośników Starych Tramwajów