LogoKlub Miłośników Starych Tramwajów
Menu

Piąty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów

W sobotę 1 kwietnia 2006r. w budynku Zakładu Eksploatacji Tramwajów nr 1 przy ul. Telefonicznej 40/42 odbył się organizowany przez KMST we współpracy z MPK-Łódź Spółka z o.o. V Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Komunikacji Miejskiej. Dzięki uprzejmości Spółki w sali konferencyjnej zajezdni swoje kolekcje biletów wystawili zbieracze spoza Łodzi, zaś na korytarzu zostały zaprezentowane nie tylko bilety łódzkich kolekcjonerów, ale również mapy starej Łodzi z zaznaczonymi trasami tramwajów.

Rozpoczęcie było planowane na godzinę 10, ale już pierwsi goście pojawili się o 8. Gościliśmy Kolegów z takich miast jak: Gdańsk, Grudziądz, Kraków, Ostrowiec Świętokrzyski, Siedlce, Tychy czy Warszawa. Po godzinie 14 odbyło się zwiedzanie zajezdni. Goście mogli obejrzeć wagon 1830 + 1831, który został ostatnio odmalowany z inicjatywy i przy współudziale KMST w barwy historyczne MPK. Potem wszyscy wsiedli do wagonów 1934 + 1935 i wyruszyliśmy po trasie linii 12 w stronę pętli Bratysławska. Po drodze, przy Dworcach Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska wysiedli goście, którzy wyruszyli w dalszą drogę powrotną. Do zajezdni wróciliśmy o 16.

Oprócz okolicznościowej pieczątki wydanej z okazji zjazdu (co już się stało coroczną tradycją), goście mogli skasować okolicznościowe bilety w kasowniku ze specjalną datą.

Całą imprezę można uznać za udaną. Dziękujemy bardzo wszystkim którzy się przyczynili do zorganizowania i pomocy przy zjeździe oraz zapraszamy na bogaty w kolejne atrakcje Szósty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Komunikacji Miejskiej, który odbędzie się 7 kwietnia 2007 roku.

Marcin Kaczyński
Piąty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Ekspozycja przygotowana przez organizatorów...
Piąty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów ...pobudzała do głębokich refleksji.
Piąty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Impreza zgromadziła wiele osób.
Piąty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Większość z nich prezentowała swoje zbiory.
Piąty Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów Jedna z kolekcji.
 Strona założona: 24.02.2003
Ostatnia aktualizacja tej strony: 26.05.2006
Copyright © Klub Miłośników Starych Tramwajów