LogoKlub Miłośników Starych Tramwajów
Menu

Wycieczka Ikarus Team Polska

W niedzielę 29 lipca 2012 roku odbył się kolejny - już siódmy - przezjazd z cyklu "Ikarusem po wioskach". Impreza ta, zorganizowana przez Stowarzyszenie Ikarus Team Polska, obfitowała w atrakcje. Na pierwszym postoju tramwaju turystycznego w Lutomiersku (ok. godz. 12:40) zaprezentowano nabytek ITP - Jelcza M11 pozyskany z MKS Skarżysko Kamienna. Autobus, któremu nadano oznaczenie BV05, pozował do zdjęć z Ikarusem 260 (BV04) oraz składem 5N+5ND.

prezentacja M11 BV05   prezentacja M11 BV05   prezentacja M11 BV05

Po prezentacji Jelcza M11, gdy tramwaj linii turystycznej już odjechał, nastąpiła przerwa na grill. Oba autobusy zaparkowano na placu przy ul. Jordana w Lutomiersku, a uczestnicy przejazdu zabrali się do pałaszowania kiełbasek i innych frykasów.

prezentacja M11 BV05   prezentacja M11 BV05   prezentacja M11 BV05

Następnie trasa przejazdu wiodła przez Czołczyn, Jerwonice, Zgniłe Błoto, Aleksandrów Łódzki, Zgierz i prowadziła do Ozorkowa, gdzie w miejskiej Izbie Historii przy ul. Wigury 14 gdzie goście mieli okazję obejrzeć wystawę o 90 latach linii ozorkowskiej.

Ikarusem po wioskach cz. 7   Ikarusem po wioskach cz. 7   Ikarusem po wioskach cz. 7

Po wystawie kontynuowano wycieczkę, podczas której zrobiono kilka fotostopów m.in. w Emilii i Lućmierzu. Dalsza część imprezy upłynęła pod znakiem dowiezienia na dworce uczestników przejazdu z innych miast.

Ikarusem po wioskach cz. 7   Ikarusem po wioskach cz. 7   Ikarusem po wioskach cz. 7

Dziękujemy za kolejną wspaniałą wycieczkę Ikarus Team Polaska i zachęcamy do odwiedzania strony Stowarzyszenia - www.ikarusteam.pl oraz uczestnictwa w kolejnych imprezach przez nie organizowanych.

Wycieczka Ikarus Team Polska Zaproszenie
 Strona założona: 24.02.2003
Ostatnia aktualizacja tej strony: 1.08.2012
Copyright © Klub Miłośników Starych Tramwajów