LogoKlub Miłośników Starych Tramwajów
Menu

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Stało się tradycją, iż nasze Stowarzyszenie włącza się w obchody finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także tym roku nie zabrakło atrakcji związanych z pojazdami komunikacji miejskiej, bowiem w porozumieniu ze spółkami komunikacyjnymi i łódzkimi kolekcjonerami zabytkowego taboru KMST uruchamiło cztery linie specjalne, które kursowały w dniu XV finału WOŚP. 14 stycznia 2007 roku na ulicach Łodzi pojawiły się następujące linie:

XV/1 Augustów – Wyszyńskiego obsługiwana historycznym składem 5N+5ND należącym do Spółki MPK-Łódź
XV/2 Konstantynów Łódzki – Zgierz obsługiwana wagonem 803N należącym do Spółki Tramwaje Podmiejskie
XV/3 Pl. Wolności – pl. Niepodległości obsługiwana wagonem typu 5N należącym do Tomasza Adamkiewicza (stacjonującym na co dzień w zajezdni Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej Sp. z o.o.)
XV/4 Maratońska – Janów obsługiwana zabytkowym autobusem Jelcz 043 należącym do Szymona Janiszewskiego.Na wymienionych liniach nie obowiązywała taryfa miejska, a przejazd był możliwy po wrzuceniu dowolnej kwoty do puszek wolontariuszy WOŚP. Impreza cieszyła się dużym wzięciem wśród Łodzian, którzy bardzo chętnie wsiadali do wozów na w/w liniach specjalnych. Przystrojone wagony wzbudzały nie lada ciekawość i każdy, kto je zobaczył nie mógł oprzeć się chęci dokładnego przyjrzenia się im, a w większości przypadków dołączenia do pasażerów już siędzących w pojeździe. Po skończonej imprezie na pętli Julianów miał miejsce "zjazd" wszystkich pojazdów, czyli trzech tramwajów i autobusu oraz wykonano foto zbiorowe organizatorów, uczestników i wolontariuszy. Motorniczowie i kierowca poświęcili swój wolny czas aby zasiąść w niedzielę za sterami orkiestrowych pojazdów, za co serdecznie im dziękujemy! Po zbiórce wolontariusze udali się do CH Manufaktura, gdzie przeliczyli zebrane pieniądze, a potem stanęli przed kamerami i w blasku jupiterów opowiedzieli całej Polsce za pośrednictwem TVP3 o naszej akcji.

Impreza nie byłaby możliwa bez zaangażowania pracowników spółek MPK-Łódź, TP i MKT, którzy służyli nam pomocą w przygotowaniach do XV Finału oraz podczas jego trwania.

XV Finał WOŚP Linia XV/1 obsługiwana składem 5N+5ND. Przy wozie jeden z wolontariuszy.
XV Finał WOŚP Linia XV/2 z pięknie przystrojonym wagonem 803N.
XV Finał WOŚP Przegub raz jeszcze.
XV Finał WOŚP Linia XV/3 z enką T. Adamkiewicza.
XV Finał WOŚP Jelcz "ogórek" S. Janiszewskiego - gwóźdź programu linii XV/4.
XV Finał WOŚP Kolejna fotka ze "zbiórki".
XV Finał WOŚP Foto grupowe organizatorów, uczestników i wolontariuszy. Od lewej stoją: Marcin Kaczyński, Sylwester Juszczyk, Rafał Kamecki, Szymon Janiszewski, Bogusław Bukała, Michał Cybulski, Michał Adamski, Adam Dolata, Krzysztof Kupczyński, Tomasz Konieczny. Od lewej siedzą: Ireneusz Kaźmierczak, Łukasz Zaspa, Paweł Kaźmierczak, Marcin Jeżewski, Włodzimierz Dąbrowski, Marian Dobrowolski, Michał Mróz, Tomasz Adamkiewicz, Rafał Dobrowolski, Mateusz Wac, Bartosz Stępień, Daniel Kwiatkowski.
XIV Finał WOŚP w ence i GT6
XIII Finał WOŚP w... tramwaju
 Strona założona: 24.02.2003
Ostatnia aktualizacja tej strony: 19.01.2006
Copyright © Klub Miłośników Starych Tramwajów