LogoKlub Miłośników Starych Tramwajów
Menu

Zbiórka publiczna

Z początkiem września ruszyła prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zbiórka publiczna pod nazwą „Ratowanie historycznych wagonów tramwajowych”. W ten sposób chcemy zaprosić łodzian do wspólnego dbania o zabytki techniki.

Fundusze zebrane podczas zbiórki mogą być wydawane na prowadzenie prac remontowych i renowacyjnych przy wagonach należących do KMST, kompletowanie dokumentacji, czy bieżące utrzymanie pojazdów. Ponadto zakładamy również możliwość nabywania historycznych pojazdów, jeśli będzie to tylko możliwe. Na chwilę obecną Klub posiada siedem tramwajów, od 803N z 1973 r. po czekającego na odbudowę Herbrand VNB-125 z 1898 r., czyli najstarszy łódzki tramwaj.

Skarbonki i skarbony będą opatrzone białą planszą z pomarańczowym pasem. Umieszczona na nich będzie nazwa, numer oraz cel zbiórki. Warto wspomnieć tutaj o naszej najbardziej nietypowej skarbonce, skonstruowanej przez kol. Konrada Palusińskiego na bazie kasownika KRG-6. Po wrzuceniu monety kasownik dziękuje za darowane wsparcie. Urządzenie cieszy się ogromną popularnością, a jego niecodzienna forma sprawia, że wiele osób wrzuca co wnętrza ostatnie drobniaki, by móc usłyszeć kolejne podziękowania.

Szczegóły dotyczące zbiórki można poznać na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Zbiórka publiczna   Zbiórka publiczna   Zbiórka publiczna
Zbiórka publiczna   Zbiórka publiczna   Zbiórka publiczna
Zbiórka publiczna    
 Strona założona: 24.02.2003
Ostatnia aktualizacja tej strony: 22.09.2014
Copyright © Klub Miłośników Starych Tramwajów