LogoKlub Miłośników Starych Tramwajów
Menu

105. rocznica uruchomienia linii tramwajowych do Pabianic i do Zgierza

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Łódź Sp. z o.o. zorganizowały przejazd zabytkowym wagonem z okazji stopiątej rocznicy uruchomienia linii tramwajowych do Pabianic (17 stycznia) i do Zgierza (19 stycznia). Tramwaj wyruszył do Pabianic z placu Niepodległości 17 stycznia o godzinie 12.00, następnie trasa wiodła z powrotem przez Łódź do Zgierza. Po odwiedzeniu tego miasta tramwaj wraócił do Zajezdni Dąbrowskiego.

O historii komunikacji tramwajowej w Łodzi, Pabianicach i Zgierzu opowiadał prezes KMST, Łukasz Stefańczyk. Przejazd zajmie ok. 3 godziny.

Fotorelacja:
105. rocznica uruchomienia linii tramwajowych do Pabianic i do Zgierza Plac Niepodległości - miejsce, gdzie długie lata rozpoczynała trasę linia do Pabianic. Również linia do Tuszyna miała tu swój początek.
105. rocznica uruchomienia linii tramwajowych do Pabianic i do Zgierza Widok eNki w Pabianicach już od dawna należy do rzadkości.
105. rocznica uruchomienia linii tramwajowych do Pabianic i do Zgierza Postój obok tramwaju linii 11, który to od stycznia 2004 przewozi pasażerów między Łodzią i Pabianicami.
105. rocznica uruchomienia linii tramwajowych do Pabianic i do Zgierza Fotostop przy Dużym Skręcie, obok stoi zabytkowa drewniana wiata.

 Strona założona: 24.02.2003
Ostatnia aktualizacja tej strony: 19.01.2005
Copyright © Klub Miłośników Starych Tramwajów